MŠK Senec U19 – FC Spartak Trnava U19 0:5 (0:3)

Najstarší dorastenci cez víkend nezasiahli do ligového kolotoča. Plánovaný zápas na pôde Slovana Bratislava sa presunul na stredu 15. septembra, kedy je na Slovensku štátny sviatok. Dôvodom presunutia zápasu je reprezentačný zraz. Naši hráči odohrali cez týždeň prípravný zápas s druholigovým Sencom, ktorý porazili s prehľadom 5:0.

FCST U19 1. polčas: Žbodák – Kusý, Kumpán, Ferenčík, Šarmír – Kotlár, Šimek, Kucharík – Kurej, Caué, Repa

2. polčas: Žbodák – Polák, Terlanda, Ferenčík, Kumpán – Malovec, Šarmír, Šimek – Kurej, Caué, Pedro

Góly: 2x Kotlár, Kucharík, Šimek, vlastný

Peter Gaži: „Do zápasu sme nastúpili s troma zámermi – odsledovanie si hráčov doteraz s menšou minutážou v základnej zostave, zaradenie hráčov na iné hráčske funkcie a vyskúšanie si dvoch nových hráčov. Zápas nám poskytol veľa užitočných informácií, z ktorých môžeme v budúcnosti ťažiť.“

FC Spartak Trnava U17 – ŠK Slovan Bratislava U17 0:3 (0:2)

Mladšie dorasty svoje zápasy proti Slovanu Bratislava odohrali. V doterajších šiestich zápasoch zatiaľ zverenci Patrika Malého zaknihovali jednu výhru, tri remízy a dve prehry.

FCST U17: Grúber (C) – Ďateľ, Stano (6. Šebek), Šoóš (78. Lisý), Rýzek, Ilavský, Grác (46. Író), Horník (46. Wallner), Slebodník, Bilčík, Beňo (46. Kostolný)

Patrik Malý: „Proti súperovi z hlavného mesta sme prespali prvý polčas. Hrali sme ustráchane a nepresne. V druhom polčase sme hrali aktívnejšie, ale už to nestačilo.“

FC Spartak Trnava U16 – ŠK Slovan Bratislava U16 0:1 (0:0)

V zápase kategórie U16 padol len jeden gól. Bohužiaľ, postarali sa oň v 67. minúte hostia, ktorí tak získali všetky body. Šestnástka je na tom o niečo lepšie ako ich staršia dvojička, keď je po šiestich kolách na štvrtom mieste.

FCST U16: Hollósy – Ostrovský (56. Šadibol), Turoň, Bartoš, Karhan (79. Čavojský), Molnár, Trello (79. Prikryl), Vyskoč (C), Špačinský, Hesko (64. Divéky), Adamkovič (79. Nagy)

ŽK: Vyskoč

Adam Chorvath: „V prvom polčase sme z hľadiska útočnej fázy mali dobré veci, ktoré sme nedotiahli do konca. Finálne prihrávky neboli presné a zakončenia boli nedôrazné. Z hľadiska obrannej fázy hráči neplnili úlohy, ktoré mali v pressingu, tým pádom sme súperovi umožňovali jednoduchý prechod do útočnej zóny. Do druhého polčasu sme vstúpili oveľa aktívnejšie a dôraznejšie. Boli sme lepším tímom, vypracovali sme si množstvo streleckých pokusov. Súper strelil gól z protiútoku, my sme gólové príležitosti nevyužili. Ak sa na zápas pozrieme z hľadiska herného prejavu a nie výsledku, tak najmä druhý polčas bol z našej strany taký, aký si predstavujeme. Mrzí nás zlá efektivita zakončenia.“

FC Spartak Trnava U15 – FC ViOn Zlaté Moravce U15 9:1 (4:1)

Žiaci do 15 rokov odčinili minulotýždňové zaváhanie v Senici na výbornú. Vo svojom víkendovom zápase nedali súperovi zo Zlatých Moraviec najmenšiu šancu a porazili ho vysoko 9:1.

FCST U15: Fenes – Bohmer (41. Baranovič), Duchovič, Velický (55. Ptačín), Kováč, Ležák, Pristach, Kubovič, Priecel (41. Kopaj), Farkaš (62. Skoršepa), Bukovský (55. Podolinčiak)

Góly: 5. Bohmer, 11. Bukovský, 20. Farkaš, 23. a 43. Pristach, 57. Baranovič, 71. a 75. Kováč, 72. Skoršepa

ŽK: Bukovský

Tomáš Kánik: „Ťažko sa hodnotí zápas, v ktorom je rozdiel v kvalite taký výrazný. Takéto zápasy príliš nepomáhajú v rozvoji ani víťazného, ani porazeného tímu. Gól sme inkasovali po ojedinelej situácii, kedy sme nezodpovedne pristúpili k defenzívnej činnosti už na súperovej polovici. Rezervy sme videli v zakončení útokov, ktoré vychádzalo zo zle pripravenej alebo technicky nezvládnutej streľby.“

FC Spartak Trnava U14 – FC ViOn Zlaté Moravce U14 5:0 (4:0)

Štrnástka je aj naďalej stopercentná. Zlaté Moravce si odniesli domov prehru 5:0, keď už do polčasu vyhrávali naši hráči vysoko 4:0. Spartakovci sú momentálne na o skóre horšom druhom mieste.

FCST U14: L. Vilkovský – Benkovský (48. Števík), Molnár, Noška (C), Tittel, Benkovský (48. Hruška), Kollár, Jankových (36. Repáň), Fojta, Terenkov (36. T. Vilkovský), Polťák (48. Sobota)

Góly: 18. a 34. Polťák, 29. Fojta, 32. Terenkov, 55. Noška

Filip Nádaský: „Od úvodu zápasu sme dominovali na lopte, snažili sa tvoriť hru a dostávať súpera pod neustály tlak, čo sa nám v priebehu prvého polčasu aj darilo. Chalani pristúpili k zápasu sústredene, opäť prenášali do zápasu nacvičené herné kombinácie z tréningového procesu, s čím som spokojný. Podarilo sa nám rozhodnúť zápas už v prvom polčase, kde sme vsietili 4 góly. V druhom polčase sme kontrolovali hru, snažili sa držať loptu a zbytočne ju neodovzdávať súperovi. Ten si za celý zápas nevypracoval vyloženú gólovú príležitosť, s čím som spokojný. V druhom polčase sme pridali ešte jeden gól a zaslúžene vyhrali 5:0.“

FC ViOn Zlaté Moravce U13 – FC Spartak Trnava U13 1:6 (0:0)

V zápase mladších žiakov do 13 rokov sa všetko podstatné udialo až po výmene strán. Po bezgólovom prvom polčase sme v rozpätí štvrťhodiny dali 5 gólov a pohodlne tak dokráčali k zisku ďalších troch bodov.

FCST U13: Kostelný, Pavelka – Studený, Augustín, Bohunický, Fehér, Zemko, Marčiš (C), Ušák, Hečko, Pospíšil, Hrachovský, Gerčák, Slová, Bartovič, Mišo, Bartaloš, Brestovanský

Góly: 47. Hečko, 54. Slovák, 56. Zemko, 62. Augustín, 63. Mišo, 70. Marčiš

Dávid Miškovič: „V prvom polčase sme proti zatiahnutému súperovi riešili situácie veľmi pomaly. Loptu sme dlho držali a trápili sa proti hlbokému bloku súpera. Cez polčasovú prestávku sme si vysvetlili nejaké taktické veci a loptu sme dávali v ďalšom dejstve od nohy skôr, čo prinieslo zvýšený počet šancí. Po prvom góle Braňa Hečka bola otázkou už len výška skóre. V druhom polčase sme predviedli výborný kombinačný výkon podporený vysokým pressingom a veľkým počtom zakončení.“

FC ViOn Zlaté Moravce U12 – FC Spartak Trnava U12 3:16 (3:3)

Najmladšia žiacka kategória vstúpila do svojho zápasu výborne, keď po pár minútach bolo skóre už 0:3. Domáci však dokázali vyrovnať a aj preto skončil prvý polčas nerozhodne. V druhom polčase sme kanonádou trinástich gólov rozhodli o vysokej výhre 16:3.

FCST U12: Lehocký, Černý, Vlkovič – Belmechri, Böhmer, Dunár, Bošanský, Ďuriš, Fedorišin, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Lenghardt, Martinkovič, Nejedlík, Rakús, Svetlík, Zajánoš, Zlatňanský

Góly: 4. Böhmer, 8. Dunár, 11. Svetlík, 31. a 35. Fenič, 33. Bošanský, 38. Kalamár, 40. a 42. Nejedlík, 44. Koreň, 45. Martinkovič, 50. a 55. Hanzel, 50. Belmechri, 52. Zlatňanský, 54. Zajánoš

Oliver Burian: „Do dnešného zápasu nastupovali chalani po ťažkom sobotnom turnaji v Trenčíne, čo sa odzrkadlilo na vývoji zápasu. Prvý polčas nebol absolútne podľa našich predstáv. Mali sme veľmi zlý pohyb a výber miesta. Boli sme pomalí s loptou aj bez, prehrávali sme osobné súboje. Súper hral zo zabezpečenej obrany, kde následne po zisku lopty útok riešil dlhou loptou, čo nám nevyhovovalo a miesto toho, aby sme my rozpohybovali súpera, tak sme dlho držali loptu a zbytočne sa pretláčali do dvoch, troch hráčov. V druhom polčase prišlo k zlepšenie, kde sme našu hru zrýchlili, spravili pekné akcie a dali viacero gólov. Pochvala patrí chalanom za druhým polčas a dúfam že v ďalšom zápase predvedieme zlepšený výkon.“

Na spomínanom turnaji obsadili naši hráči do 12 rokov fantastické druhé miesto. Neoficiálne majstrovstvá Slovenska alebo aj This is my sen Cup hostil v Trenčíne 12 tímov. Spartakovci si v skupine A poradili s domácimi v bielych dresoch 4:0, so Slováckom 5:0, s Prešovom 6:1 a s Futbalovou akadémiou Trenčianskeho kraja 2:1. Jediné zaváhanie prišlo s Petržalkou, s ktorou sa zrodila bezgólová remíza. Vo vyraďovacej fáze sme si poradili s Nitrou 2:1. V semifinále sme rovnakým výsledkom prešli aj cez Dunajskú stredu. Bohužiaľ, vo finálovom zápase sme ťahali za kratší koniec a Žiline sme podľahli najtesnejším rozdielom 0:1. Vo výbornom turnaji sme získali okrem pekného druhého miesta aj jedno individuálne ocenenie. Postaral sa oň Filip Zlatňanský, ktorý sa stal so svojimi 6 presnými zásahmi najlepším strelcom turnaja.