FC Spartak Trnava U19 – FC Petržalka U19 0:2 (0:1)

Najstaršej mládežníckej kategórii sa nepodarilo bodovať druhý víkend po sebe. Spartakovcov môže mrzieť vo vyrovnanom zápase najmä dvakrát nastrelená konštrukcia súperovej brány. V záverečných minútach išiel dopredu Ujlaky, ktorý sa do zostavy vrátil po kartovom treste. Ani on, ani Karhan svoje gólové šance nevyužili, a preto sa záverečná dráma nekonala.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Rojka (76. Ferenčík), Ujlaky (C), Boledovič, Karhan, Šarmír (81. Šimek), Kudlička, Sabol (76. Kumpan), Polák (73. Repa), Kurej (46. Caué)

ŽK: Boledovič

Peter Gaži: „Prvý polčas bol z našej strany dobrý, čo sa týka počtu vytvorených šancí. Kurej išiel dvakrát sám na bránu, Sabol nastrelil tyčku, Kudlička brvno. Inkasovali sme po akcii, ktorej predchádzalo viacero chýb v bránení. Druhý polčas sme hneď v úvode dostali gól po rohu. Následne sa hralo na jednu bránu, mali sme viaceré nebezpečné situácie v pokutovom území súpera, ale gól sme nedali.“

FC Petržalka U17 – FC Spartak Trnava U17 2:2 (0:1)

Sedemnástka mala duel v Petržalke rozbehnutý viac než dobre. Tesne pred polčasom a prakticky okamžite po výmene strán dali naši hráči góly a vyhrávali 2:0. Domáci však dokázali skorigovať dostatočne včas, aby si vytvorili záverečný tlak. Ten priniesol strelenie vyrovnávajúceho gólu tesne pred konečným hvizdom. Emócie na záver zápasu vyústili do druhej žltej karty pre Kristiána Dadíka.

FCST U17: Grúber – Ďateľ, Stano, Šoóš, Krchnár (65. Lisý), Ilavský, Horník, Kostolný, Slebodník (74. Író), Dadík, Beňo (65. Kysucký)

Góly: 43. Slebodník, 46. Dadík

ŽK: Ilavský, Dadík, Kysucký

ČK: Dadík po 2. ŽK

Patrik Malý: „Z hľadiska herného prejavu sme odohrali zatiaľ náš najlepší zápas. Vychádzali nám veci z tréningového procesu, ktorým sa venujeme. Bohužiaľ, ak vedieme 2:0 v 70. minúte, nemôžeme takýto zápas stratiť. V tomto stretnutí sme stratili dva body.“

FC Petržalka U16 – FC Spartak Trnava U16 0:0

Remíza sa zrodila aj v zápase najmladších dorastencov. V tomto prípade však diváci presný zásah nevideli. Šestnástka trpí na nie najlepšiu efektivitu. V doterajších piatich zápasoch dali len šesť gólov, no zatiaľ im to stačilo na zisk 10 bodov.

FCST U16: Hollósy – Čavojský, Turoň, Bartoš, Šadibol (50. Ostrovský), Molnár, Trello, Vyskoč (C), Špačinský (73. Prikryl), Hesko (73. Nagy), Adamkovič

ŽK: Hesko, Čavojský

Adam Chorvath: „Do zápasu sme išli s cieľom zlepšiť určité herné činnosti jednotlivca, s ktorými sme mali v predošlom zápase problém a ktorým sme sa v týždni intenzívne venovali. Myslím si, že chalani ukázali veľa dobrých riešení herných situácií, čím sme dokázali dobre organizovaného súpera v niektorých úsekoch hry dostať pod tlak. Vytvorili sme si niekoľko gólových príležitostí, ktoré sme, bohužiaľ, nepremenili. Na jednej strane nás teší ďalšie čisté konto, na druhej strane nás mrzí, že dávame málo gólov. Chýba nám väčší pokoj a rozvaha a niekedy aj kúsok šťastia vo finálnej fáze.“

FK Senica U15 – FC Spartak Trnava U15 2:0 (2:0)

V stretnutí najstaršej žiackej kategórie sa udialo všetko podstatné v rozmedzí od 4. do 12. minúty. Vtedy domáci vsietili jediné dva góly zápasu a zároveň sme prišli o zraneného Michala Farkaša. Času na odpoveď bolo dosť, no mladí spartakovci ho nedokázali využiť.

FCST U15: Halada (46. Fenes) – Bohmer, Kožuský (46. Pristach), Velický (C), Kováč, Ležák, Farkaš (12. Ptačín), Kubovič, Podolinčiak (46. Molnár), Bukovský, Kopaj

Tomáš Kánik: „Prvý inkasovaný gól bol z kategórie smolných, keď lopta po nevýraznej strele vplyvom terénu zásadne zmenila smer tesne pred naším brankárom a ten už nestihol zareagovať. Pri druhom góle sme nedôrazne bránili autové vhadzovanie súpera, z ktorého sa dostal do vnútra pokutového územia a išiel do dvojgólového náskoku. Medzitým sa nám zranil stredový hráč a toto všetko sa udialo v 12. minúte zápasu. I keď sme mali dostatok času na reakciu na nepriaznivý vývoj, nepredviedli sme výkon potrebný na obrat. Chýbali nám kvalitnejšie kombinácie, vytvorené príležitosti sme zakončili zle a súperovi sa podarilo výsledok ubrániť.“

FK Senica U14 – FC Spartak Trnava U14 0:6 (0:1)

V Senici to vyzeralo v zápase U14 na drámu, pretože v prvom polčase padol len jeden gól. Po výmene strán spartakovci zabrali na plné obrátky a ďalšími piatimi gólmi napokon zvíťazili vysoko 6:0.

FCST U14: Lukošík (60. Vilkovský) – Sobota (64. Benkovský), Daniel, Noška, Števík, Benkovský (C), Jankových (48. Kollár), Hruška (60. Repáň), Fojta, Terenkov (64. Tittel), Polťák (48. Slezák)

Góly: 21. a 45. Polťák, 37. Hruška, 41. Terenkov, 63. Daniel, 67. Repáň

Filip Nádaský: „Do zápasu sme opäť vstúpili aktívnejšie my a už v 10. minúte sme si vypracovali gólovú príležitosť, ktorú sme však nedokázali premeniť. Po tejto premrhanej šanci nás súper ohrozil dvakrát po štandardných situáciách, ktoré sme však ubránili. V 21. minúte sme išli do vedenia po peknej kombinačnej akcii. V prvom polčase sme mali ešte tri vyložené šance, avšak aj napriek tomu bol polčasový výsledok 1:0. V druhom polčase chalani ukázali pokoj v zakončení a po útočných herných kombináciách, ktoré si chalani preniesli z tréningového procesu, sa nám podarilo vsietiť ďalších 5 gólov. S celkovou predvedenou hrou v defenzíve aj v ofenzívne som bol spokojný.“

FC Spartak Trnava U13 – FK Senica U13 1:0 (0:0)

Zápas kategórie do 13 rokov dopadol pomerne atypickým výsledkom. V stretnutí totižto padol len jeden gól. Oň sa postaral štvrťhodinu pred koncom zápasu Tomáš Zemko, ktorý sa tak stal trnavským hrdinom.

FCST U13: Kostelný, Pavelka – Studený, Bohunický, Bartovič, Mišo, Augustín, Zemko, Pospíšil, Marčiš (C), Hečko, Slovák, Pavelka, Fehér, Hrachovský, Ušák, Lenghardt

Góly: 55. Zemko

Dávid Miškovič: „V zápase so Senicou sme predviedli herne jeden z najlepších zápasov odkedy sme prešli na hru na veľké ihrisko. Prakticky od prvej minúty zápasu sme obliehali šestnástku súpera a čakalo sa len na gól, ktorý prišiel v polovici druhého polčasu po exportnej strele Tomáša Zemka. Hráčom patrí za zápas pochvala za predvedený výkon a bojovnosť do poslednej sekundy zápasu. Negatívom bola len finálna fáza útočných kombinácií.“

FC Spartak Trnava U12 – FK Senica U12 24:7 (13:3)

Duel najmladších žiakov bol podstatne bohatší na góly ako zápas ich staršej dvojičky. V stretnutí padlo 31 gólov, z toho 24 do bránky Senice. Najviac, konkrétne 5, ich nastrieľal Filip Zlatňanský. Sekundovali mu štvorgólový Jakub Ďuriš či hetrikoví strelci Oliver Fenič a Leonard Böhmer pričom posledný menovaný skóre zápasu aj otváral, aj uzatváral.

FCST U12: Lehocký, Černý – Belmechri, Böhmer, Dunár, Bošanský, Ďuriš, Fedorišin, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Martinkovič, Nejedlík, Rakús, Svetlík, Zajánoš, Zlatňanský

Góly: 1., 52. a 59. Böhmer, 4. Bošanský, 6. a 54. Martinkovič, 6., 10., 15., 20. a 41. Zlatňanský, 16. a 39. Zajánoš, 22. a 45. Hanzel, 24., 26., 29. a 57. Ďuriš, 28., 32. a 40. Fenič, 36. Koreň, 44. Nejedlík

Oliver Burian: „Do zápasu sme chceli vstúpiť sebavedomo a aktívne, tak ako tomu bolo v prvom kole. Z časti sa nám to aj darilo, keď sme na jednom ihrisku ukázali veľkú dominanciu a súpera sme prakticky za celý polčas nepustili k lopte. V zápase sme si vypracovali množstvo veľkých šancí, pri ktorých sme, žiaľbohu, nie vždy zvolili efektívne riešenie. Som rád, že sme do zápasu opäť preniesli veci z tréningového mikrocyklu a že sme oproti minulému zápasu zlepšili naše postavenie a pressing pri rozohrávke súpera. Musíme zlepšiť organizáciu hry, postavenie pri bránení a takisto nám miestami viazla komunikácia. Dúfam, že si do ďalšieho zápasu udržíme potrebné nasadenie a chuť ísť za víťazstvom a zlepšíme veci, ktoré nám dnes až tak nefungovali.“