Martin Škrtel dnes absolvoval prvý tréning s mužstvom Spartaka. Hneď ráno sa zvítal v šatni so svojimi novými spoluhráčmi nasťahoval sa na svoje miesto v šatni, kde bude sedieť vedľa Jakuba Griča a Martina Mikoviča. „Netreba za tým hľadať žiadny zasadací poriadok. Bolo to zhodou okolností posledné voľné miesto. Hráčom určujem miesto ja, keď chcú, tak sa môžu po dohode presadiť, ale väčšinou ostanú tam, kde na začiatku,“ hovorí vedúci tímu Martin Bohunický. Problém nebol ani s pridelením čísla, Martinova 37 je všeobecne známa a v Spartaku bola doteraz voľná.


Potom už sa vydali spartakovci na Sláviu, kde absolvovali tréning, tentoraz aj za asistencie viacerých médií, ktoré boli zvedavé na prvý tréning Škrtela so Spartakom. „Som rád, že už som tu dnes mohol byť a verím, že tých minút s mužstvom bude už len pribúdať,“ povedal Martin po prvej zaberačke pod dozorom kondičného trénera Dávida Moravca.

„Zranenie už ma neobmedzuje, no po tých siedmich mesiacoch je dosť ťažké dostať sa znova do toho. Trénovať špecifické futbalové veci je niečo iné, ale verím, že moja únava a pocit na ihrisku sa bude časom zlepšovať.“ Škrtel trénoval zatiaľ iba individuálne, no podľa vlastných slov sa už čoskoro zapojí aj do herných variantov počas tréningu. „Nemyslím si, že to budú týždne. Keď sa bavíme o hre na tréningu, tak sa bavíme o dňoch a verím, že ani na zápas nebudem čakať dlho. Nechcem si stanoviť nejaký presný dátum a zbytočne sa dávať pod nejaký tlak. Všetko závisí od toho, ako sa budem cítiť na ihrisku a ako bude tá noha reagovať na postupne väčšiu záťaž a v akej budem kondícii. Chcel by som, aby to bolo všetko čo najskôr.“