Maccabi Tel Aviv Football Club je izraelský futbalový klub a je súčasťou športového klubu Maccabi Tel Aviv .

Klub bol založený v roku 1906 v Jaffe ako asociácia HaRishon Le Zion-Yafo a je najstarším a najúspešnejším futbalovým klubom v Izraeli. So založením mesta Tel Aviv v roku 1909 klub zmenil názov na Maccabi Tel Aviv. V roku 1922 sa stal prvým židovským futbalovým klubom, ktorý sa zúčastňoval miestnych súťaží. Význam mena Maccabi – „medzi bohmi nie je nikto ako ty“ - tvorí neoddeliteľnú súčasť charakteru tímu, ktorý si vzal Davidovu hviezdu ako svoje logo reprezentujúce židovský národ.

Maccabi Tel Aviv získal viac titulov než ktorýkoľvek iný izraelský klub, vyhral 24 titulov (17 po izraelskej nezávislosti), 24 prestížnych štátnych pohárov (16 po izraelskej nezávislosti) a ďalších sedem pohárov Toto (Liga), ako aj dva klubové turnaje ázijských šampiónov, až kým nebol Izrael v roku 1974 vylúčený z AFC.

Maccabi Tel Aviv je jediným izraelským futbalovým tímom, ktorý nebol nikdy nevpadol z najvyššej izraelskej súťaže a jedným z iba troch izraelských tímov, ktoré kedy postúpilo do skupinovej fázy Ligy majstrov UEFA. Klub je pomenovaný po Maccabees a veľa investuje do rozvoja a výchovy mladých talentov. Klubový mládežnícky systém prevádzkuje futbalové akadémie na troch miestach v oblasti Tel Avivu a pracuje s viac ako 750 deťmi vo veku 6 – 15 rokov. Klub prevádzkuje aj 17 mládežníckych tímov so 400 hráčmi vo veku od 9 do 19 rokov. Tieto tímy majú tendenciu veľmi úspešne súťažiť v miestnych a národných ligách.

V minulej sezóne skončil Maccabi Tel Aviv na druhom mieste izraelskej ligy, štyri body za majstrom z Haify. Maccabi však vyhralo aspoň domáci pohár, keď vo finále zdolalo v derby Hapoel 2:1 po predĺžení. V superpohári podľahli majstrovi z Haify 0:2.

Maccabi Tel Aviv malo v prvom predkole Európskej konferenčnej ligy voľno a v tom druhom narazilo na Sutjesku Nikšič. V prvom zápase v Čiernej Hore sa zrodil bezgólový výsledok, no v odvete Izraelčania vyhrali 3:1, po dvoch góloch Khalailu a tretí pridal Almong.

Izraelská liga sa ešte nezačala, takže superpohár a dva zápasy s Nikšičom boli prvé súťažné duely pre Maccabi. Okrem toho v prípravnom období hrali zápasy s holandskými celkami. Brede podľahli 0:1 Heerenveen zdolali 2:0 (Yeini, Turgeman).

Hlavným trénerom mužstva je 51-ročný Holanďan Patrick Van Leeuwen, ktorý má v kádri prevažne izraelských hráčov. Okrem nich sú v kádri z cudzincov dvaja španielski obrancovia Hernandez a Saborit, Portugalčan Geraldes a pamanský útočník Guerrero. Náhradným brankárom je Grék Gianiotis.

Maccabi hráva svoje zápasy na novozrekonštruovanom štadióne Bloomfield, kde sa zmestí 29 000 fanúšikov.