Spartak Trnava dnes vstúpi do novej sezóny duelom s Pohroním. Na svojom štadióne privíta jediného súpera, nad ktorým vlani nedokázal vyhrať, keď oba zápasy skončili nerozhodne. Práve nerozhodné výsledky zrážali v minulej sezóne Pohronie nižšie v tabuľke a do poslednej chvíle bojovalo o udržanie sa v lige. To sa podarilo mužstvo a zo Žiaru nad Hronom bude chcieť dokázať, že je v tomto ročníku silnejšie. Privedie ho Gergely Geri, ktorý má v kádri napríklad už aj skúseného Miloša Lačného či Timoteja Záhumenského, ktorý pred dvoma rokmi hrával v Spartaku.

Vnímam, že Pohronie celkom posilnilo tím v letnej prestávke. Osobne neviem čo by som mohol od nich očakávať. Je to klub, s ktorými by sme chceli a mali vyhrať, tak verím, že sa nám to podarí na ihrisku dokázať,“ hovorí stopér Spartaka Filip Twardzik. On sa naopak bude musieť na ihrisku zaobísť bez vykartovaných Bukatu s Mikovičom, či zranených Koštrnu s Olejníkom.

Kým pre Trnavčanov to bude už štvrtý súťažný zápas v sezóne a majú v nohách náročný štvrtkový duel so Sepsi, Pohronie čaká ostrá premiéra. „Má to svoje výhody, aj nevýhody. Myslím však, že máme dostatočne široký káder na to, aby sme mohli niektorých hráčov nahradiť, prípadne nechať odpočinúť, ak by to situácia vyžadovala. Vieme, že Miki a Buki majú trest a nemôžu hrať, ale sú tam pripravení iní hráči.“

Stretnutie sa začína na Štadióne Antona Malatinského od 20. hodiny a po zmene opatrení bude môcť byť na štadióne 50 percent kapacity, takže lístkov je v predaji dostatok. Kúpiť sa dajú online https://cityarena.maxiticket.sk/ticket/select-seats/id/769 (podľa predaja budú postupne dopĺňané ďalšie sektory) alebo priamo v pokladni na Športovej ulici od 18. hodiny. V pokladni bude možné si zakúpiť aj zápasový bulletin, v ktorom ani tentoraz nebude chýbať podpisová kartička.