Dlhoročný futbalový funkcionár prichádza na zásadnú pozíciu v klube. Peter Macho (52) je odchovancom trnavského futbalu, pochádza zo silnej generácie hráčov, ktorá v roku 1987 získala titul dorasteneckého majstra Slovenska. Malženice sa pod jeho vedením prepracovali z ôsmej súťaže až do tretej ligy, najvyššej amatérskej súťaže, kde úspešne pôsobia aj v aktuálnej sezóne. V pracovnom živote vedie stavebnú firmu, ktorá má dobré meno na Slovensku aj v zahraničí.

„Pre mňa osobne je Spartak obrovská značka, v ktorej vidím veľký potenciál. Ide o klub, pre ktorý mi od malička bije srdce. Trnava je futbalové mesto a ľudia tu tento šport milujú a rozumejú mu,“ hovorí Peter Macho, ktorý do trnavského klubu oficiálne nastúpil 17. júna.

„Zastávať pozíciu prezidenta klubu, v ktorom pôsobili legendy ako Malatinský, Adamec, Kuna, Dobiaš, Švec, Jarábek, Keketi a iní velikáni, je česť. Urobím všetko pre to, aby sme v nasledujúcich rokoch naplnili silný historický odkaz týchto trénerov a hráčov a posunuli klub na pozície, kam z historického hľadiska patrí,“ doplnil nový muž v štruktúrach Spartaka.

„Som veľmi rád, že tak ako na ihrisku, aj vo funkcionárskych radoch sme sa kvalitne posilnili a prichádza človek ako je Peter Macho. Osobne sa poznáme už dlhšie, dôverujeme si a viem presne, čo môžem od neho očakávať. Je to človek, ktorý má charakter a dlhoročné skúsenosti, ktoré teraz môže odovzdať v prospech nášho klubu. Navyše, je to spartakovec, ktorého snom bolo pracovať v Spartaku a som presvedčený, že pre náš klub urobí zo svojej pozície maximum. Z vlastnej skúsenosti viem, že ho nečaká nič ľahké, ale Peter Macho dlhé roky riadi a financuje klub v Malženiciach, takže vie do čoho ide a má presnú víziu ako svoje zámery zrealizovať,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.


FOTO: Norika Szombatová