Novou posilou trnavského Spartaka bude Alex Iván. Rodák z Dunajskej Stredy začínal s futbalom v tomto klube, no ligu okúsil až v Seredi. Rýchlonohý krídelník má na svojom konte 67 ligových štartov, v ktorých si pripísal sedem gólov a dvojnásobný počet asistencií. V minulej sezóne odohral za Sereď 28 zápasov, bol najproduktívnejším hráčom a po Milošovi Lačnom bol s piatimi gólmi druhým najlepším strelcom.

„Teším sa, že budem obliekať dres Spartaka a som veľmi vďačný za ponuku, ktorú som dostal. Po sezónach v Seredi to beriem ako krok vpred v mojej kariére. Som rád, že si ma vybral tréner Michal Gašparík, ktorý mi volal. Má kvalitný káder a bude tam silná konkurencia, ktorej sa však nebojím a musím aj v tréningu, či v zápase ukázať to najlepšie zo seba. Hral som najskôr na ľavej strane, ale neskôr na pravom krídle, kde sa cítim najlepšie. Aj v Trnave by som chcel dokázať, že viem strieľať góly, prihrávať na ne, aby som sa mohol po zápasoch tešiť s fanúšikmi z víťazstva,“ povedal 24-ročný Alex Iván, ktorý sa stane oficiálne hráčom Spartaka od 1. júla a zmluvu podpísal na dva roky.


„Je to ešte mladý futbalista, ktorý sa dá po všetkých stránkach ešte rozvíjať a jeho potenciál je veľký. Jeho výhodou je, že dokáže zahrať na oboch krídlach, takže je využiteľnejší ako iní futbalisti. Jeho výkonnosť má stúpajúcu tendenciu a verím, že progres sa nezastaví ani v Spartaku,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.