Už po dvoch týždňoch sa najslávnejšie derby medzi Spartakom a Slovanom odohrá znova. Po výhre Trnavy 2:1 na Tehelnom sa tentoraz hráči oboch rival stretnú na Štadióne Antona Malatinského.

„Mali sme o jeden deň naviac, takže sme mohli o niečo navyše potrénovať. Pripravovali sme sa však ako na každého iného súpera,“ povedal pred tréningom na hlavnej ploche tréner Michal Gašparík, ktorý priznal, že niektorí hráči hlásia drobné zdravotné problémy, kvôli ktorým bude musieť zasiahnuť do základnej zostavy. „V zostave príde k jednej vynútenej zmene, inak sa nič nemení a budeme sa chcieť prezentovať našou hrou. Skôr si myslím, že na strane Slovana príde k zmenám, pretože sa im vykartovali dvaja kľúčoví defenzívni hráči.“ Tými vykartovanými sú Rabiu a De Kamps a chýbať bude zrejme aj Moha.

Trnavčania po dlhšom čase zvíťazili nad Slovanom v Bratislave a to víťazstvo si patrične užili priamo na štadióne, aj potom po návrate domov do Trnavy. Slovanisti sa teraz hotujú vrátiť Spartaku prehru aj s úrokmi a osláviť v Trnave potvrdenie titulu. „Bavili sme sa o tom, slovanisti sú urazení, lebo s nami doma prehrali a dovolili sme si tešiť sa tam. Očakávame, že to bude ešte ťažší zápas ako ten prvý, ale my chceme hrať svoju hru a uvidí sa na konci zápasu, či sme schopní v takom krátko čase znova zobrať nejaké body Slovanu.“

Trnavčania uspeli proti Slovanu vďaka odvážnej hre, ktorou sebavedomého favorita zaskočili. Podľa Jána Vlaska sa o to budú chcieť pokúsiť aj v domácom prostredí. „Do každého zápasu ideme s tým, že chceme súpera prekvapiť a budeme sa o to pokúšať aj v tom najbližšom zápase so Slovanom. V nedeľu sa ukáže ako budeme pripravení. Ako sa hovorí, derby nemá favorita, každý chce uspieť. Myslím, že to môže byť zaujímavý zápas pre fanúšikov, ktorí to budú pozerať v televízii a my chceme urobiť čo najlepší výsledok.“

Bohužiaľ, fanúšikovia ostanú opäť iba pri obrazovkách, hoci sa začiatkom týždňa črtala možnosť, že by mohli prísť aspoň dve tisícky. Dostali však úlohy ako rozprávkový princ, ktorý chcel získať ruku princeznej. Napokon bude teda aj toto derby bez tých, pre ktorých by sa mal futbal hrať. „Je to škoda, lebo čakali sme, že bude môcť prísť aspoň časť kapacity štadióna a so štyrmi-piatimi tisíckami fanúšikov by to malo iný náboj. Vláda to urobila inak a my s tým nič neurobíme. Musíme na ihrisku ukázať všetko a spraviť pre ľudí čo najlepší výsledok,“ zakončil Ján Vlasko.

Stretnutie sa začína v nedeľu od 18. hodine a viesť ho ako hlavný rozhodca bude Erik Gemzický.