Presne 262 minút prešlo od okamihu, keď sa Spartak naposledy gólovo presadil proti Nitre. To bolo v auguste pred dvoma rokmi a dlho to vyzeralo, že si počkáme na gól až do ďalšieho zápasu. V závere včerajšieho duelu sa však spartakovci viac tlačili pred Šípoša, ktorý síce ešte v 79. min vytlačil Ristovskeho hlavičku spred čiary, ale Savvidis mu loptu nekompromisne poslal za chrbát.

„Som rád, že som dal víťazný gól. Dúfam, že nebude posledný a ešte nejaké tento rok pridám,“ spokojne sa usmieval grécky stredopoliar po zápase. Ten si vlani otvoril strelecký účet nielen v Spartaku, ale aj v našej lige utešeným gólom do bránky Pohronia v nadstavenom čase. Fanúšikovia ho napokon v ankete zvolili za najkrajší gól rok. Tento gól v tejto ankete figurovať nebude, ale bol rovnako dôležitý a trojbodový.

„Bol to náročný zápas na ťažkom teréne, ktorý bol šmykľavý. Myslím, že sme súpera nepustili do vážnejšej šance, iba po našich chybách v strede ihriska mali nejaké náznaky, ale zápas sme mali pod kontrolou. Postupne sme zvyšovali našu aktivitu a nakoniec sa nám podarilo streliť gól, vďaka ktorému sme vyhrali,“ zhrnul zápas Kyriakos Savvidis.

Pri neúčasti vykartovaného Griča bola otázka kto naskočí v Nitre vedľa Filipa Twardzika v stopérskej dvojici. Núkali sa dvaja mládežnícki reprezentanti Gergely Tumma a Sebastian Kóša. Prednosť dostal napokon ten mladší, sedemnásťročný Kóša. Možno zavážil aj fakt, že do Trnavy prišiel pred sezónou práve z Nitry.

„Bol to pre mňa veľmi špecifický zápas, keďže som tu vyrastal a debutoval som tu. Užíval som si, že som mohol byť na ihrisku a som za to veľmi vďačný. Zvítal som sa s chalanmi, s ktorými som tu hrával. Teraz však hájim farby Trnavy, nepozerám sa na ostatné tímy a som rád, že sme si odniesli tri body,“ povedal spokojný mladík, ktorý si svoj post zastal a vcelku úspešne eliminoval Jendriška a spol. Po Michalovciach odohral druhý kompletný zápas, celkovo v tejto sezóne už jedenásty.

Trnavčania opäť dokázali, že v tejto sezóne im to ide lepšie vonku, kde získali viac bodov ako na domácom ihrisku. Ťahajú šnúru piatich zápasov po sebe, v ktorých vonku neprehrali. Naposledy prehrali ešte v Žiline. Kóša odmietol, že by sa v Nitre uspokojili aj s nerozhodným výsledkom. „Zvonku je bod dobrý, ale my sme si do Nitry išli jednoznačne pre víťazstvo a som rád, že sa nám to podarilo. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas a taký aj bol. Boli to podobné zápasy ako s našimi predchádzajúcimi súpermi. Senica bola dobrá na lopte, Zlaté Moravce boli bojovné a v Nitre to bolo rovnako.“

Práve Žilina bude najbližším súperom červeno-čiernych, ktorí sa netaja tým, že by ju chceli zosadiť z tretieho miesta. Z tohto pohľadu pôjde o dôležitý zápas. „Sme si vedomí toho, že šestku už máme definitívne istú a teraz si to chceme rozdať so Žilinou o tretie miesto. Máme nejaké plány, tie však nebudem prezrádzať,“ povedal najmladší člen trnavskej jedenástky.

Zápas sa bude hrať v sobotu od 17. hodiny, opäť pred kamerami RTVS.