Minulú sezónu strávil Milan Ristovski v slovenskej Fortunalige, kde v drese Nitry odohral 27 zápasov plus dva barážové proti Dubnici. Bol najlepším strelcom s jedenástimi presnými zásahmi a z hosťovania sa vrátil do materského klubu NK Rijeka. Počas sezóny si však v tréningu zlomil členok a jesenná časť sa preňho skončila. Podstúpil operáciu a niekoľkomesačnú rehabilitáciu. Aj preto Milan Ristovski prikývol počas zimnej prestávky na ponuku Spartaka vrátiť sa do slovenskej ligy.

„Som veľmi šťastný, že som tu. Vnímam to ako veľmi dobrú príležitosť na comeback po zranení, aby som dokázal, že sa môžem dostať späť do formy, v ktorej som bol pred zranením,“ povedal Severomacedónčan, ktorý v prvých dvoch zápasoch príležitosť od trénera Gašparíka nedostal. Zmeniť sa to môže v sobotu, keď Trnavčania pocestujú do Nitry.

„Stále čakám na svoj prvý štart po mojom zranení. Skutočne neviem, čo môžem od seba očakávať, lebo moje zotavenie sa bolo celkom rýchle. Ak mi tréner dá šancu, tak v najbližšom zápase by som si mohol pripísať prvé minúty za Spartak v súťažnom zápase. Keď sa tak stane, urobím všetko pre to, aby som môjmu tímu pomohol svojím výkonom k trom bodom proti Nitre.“

Dvadsaťdvaročný futbalista bol v minulej sezóne postrachom väčšiny brankárov. Aspoň gól stihol streliť polovici prvoligistov vrátane Spartaka. Niektorým aj viackrát a napríklad proti Trenčínu sa presadil v každom z troch vzájomných zápasov. Veríme, že postupom času sa opäť dostane do streleckej fazóny. „Každým dňom sa cítim lepšie a lepšie. Zdravotne som pripravený, aj keď som si vedomý, že mi k stopercentnej forme spred zranenia chýba zápasová prax.“

Hoci Ristovski v minulej sezóne hrával v drese nášho najbližšieho súpera, káder sa výrazne obmenil a veľa spoluhráčov mu tam neostalo. „Som v kontakte najmä s brankárom Šípošom, ktorý je môj dobrý priateľ. Vo futbale to tak chodí, raz hráte spolu a o chvíľu proti sebe,“ dodal s úsmevom.