Ak nerátame brankára Rusova bol Jakub Grič včera jediným hráčom v poli, ktorý v spartakovskom drese odohral celé stretnutie proti Dukle Banská Bystrica. Defenzívny stredopoliar, ktorý počas zranenia stopéra Anthonyho vypomáha aj v strede obrany, bude v najbližšom zápase využiteľný na viacerých postoch. Nigérijský stopér je stále zranený, navyše, pre karty bude v Zlatých Moravciach stáť Savvidis, tak nečudo, že Gričovi doprial Gašparík plnú zápasovú záťaž. Duel napokon skončil zmierlivou remízou 1:1.

Spočiatku sme sa trocha hľadali, ale postupom času sa to zlepšilo a mali sme viac šancí. Z toho sme dali aj gól, len škoda, že v druhom polčase sme nepridali aj druhý. To nás napokon stálo víťazstvo, keďže v 85. minúte sme dostali zbytočný gól,“ vecne skonštatoval Jakub Grič, ktorý v stopérskej dvojici začal najskôr s Tummom a zápas dohral so Kóšom.


Stretnutím s lídrom druholigovej tabuľky ukončil Spartak prípravné obdobie, v ktorom odohral 5 zápasov s bilanciou jedna výhra, dve remízy a dve prehry. Po voľnom dni sa od utorka začnú červeno-čierni pripravovať na štart jarnej časti, ktorú v sobotu začnú dohrávkou v Zlatých Moravciach.

V pomerne krátkej príprave sme odohrali dosť zápasov, ale zasa z pohľadu nás hráčov je lepšie hrať ako ťažko trénovať, hoci si uvedomujeme, že je to potrebné. Každopádne, ja prípravu vnímam pozitívne,“ povedal Grič, ktorý pridal aj pohľad na náladu v kabíne, ktorá počas zimy obmenila len mierne, hoci káder ešte stále nie uzatvorený. V kabíne je nálada dobrá, vidím, že každý má na ihrisku chuť makať, zlepšovať sa, čo je dôležité, ak chceme napredovať. Zostali sme viac-menej pokope, až na pár výnimiek. Prišli noví hráči, ktorí zvýšia konkurenciu a myslím, že by sme mali byť silnejší.“

V nasledujúcom týždni by sa mal k mužstvu pripojiť aj Macedónec Milan Ristovski, ktorému sa skončí karanténa a vedenie pracuje na ďalších príchodoch. Rovnako padne rozhodnutie o tom, či v klube ostane Dejan Trajkovski. O výsledkoch rokovaní budeme informovať bezprostredne po verdikte, respektíve po podpise zmluvy.