Stopérsky post v Spartaku vystuží skúsený stopér Filip Twardzik. Český futbalista si výborné meno v uplynulých dvoch sezónach urobil v MFK Ružomberok, kde bol vlani najlepším strelcom tímu a vyslúžil si prestup do českej ligy, keď ho zlanárila Karviná.

Dvadsaťsedemročný Twardzik prešiel mládežníckymi akadémiami Herthy Berlín a Celticu Glasgow a bol stálym členom mládežníckych reprezentácií Česka. Po prestupe do Boltonu však prišla vynútená pauza a svoju kariéru musel reštartovať. Z Vítkovíc prestúpil práve na Liptov, kde sa opäť dostal do formy a patril medzi najlepších hráčov našej ligy.

Pri zranení Anthonyho potrebuje Spartak vystužiť stopérsky post skúseným hráčom. Twardzik je navyše rozohraný a pripravený okamžite naskočiť, keďže uplynulú sobotu odohral plnú minutáž v drese Karvinej proti Slavii.

„Už v Ružomberku dokázal, že je líder mužstva a bol aj jedným z najkvalitnejších stopérov našej ligy. Sme veľmi radi, že sa nám z Karvinej podarilo získať hotového hráča na trvalý prestup a verím, že aj v našom drese potvrdí svoju kvalitu. Dohodli sme sa na 2,5-ročnom kontrakte,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.