V piatok 20. novembra zasiahla futbalovú rodinu smutná správa. Vo veku 88 rokov zomrelbývalý tréner aj trnavského Spartaka – Ján Hucko.

Narodil sa 11. mája 1932 a vyrastal v Dolnom Kubíne. Od mladosti sa venoval kolektívnym športom, hlavne futbalu, ale aj basketbalu. Po maturite sa rozhodol študovať telesnú výchovu a ako študent hrával futbal za Sláviu Bratislava. Neskôr sa stal trénerom a najvyššiu kvalifikáciu získal v roku 1959. Jedným z jeho hodnotiteľov bol aj Anton Malatinský. Pôsobil ako kondičný tréner v ČH Bratislava a potom ako asistent a hlavný tréner v Slovane.

Po odchode trénera Malatinského do Viedne a zisku prvého titulu majstra Trnavy v lete 1968 prevzal Spartak ako hlavný tréner na dve sezóny. V tej prvej – 1968/69 – priviedol spartakovcov k druhému titulu a veľmi úspešne si viedol aj v PEM. Postupne so svojím mužstvom vyradili Steauu Bukurešť (1:3, 4:0), po rekordných výsledkoch Reipas Lahti (9:1, 7:1), vo štvrťfinále AEK Atény (2:1, 1:1) a až v semifinále sa ich púť skončila na Ajaxe Amsterdam (0:3, 2:0). Hucko veľmi rád spomínal na 16-členný káder majstrovskej Trnavy: Geryk (Kozinka) – Dobiaš, Majerník, Jarábek, Hagara (Bôžik, Varadin) – Hrušecký, Kuna (Fandel) – Martinkovič (Farkaš), Švec, Adamec, Kabát. Druhá sezóna už bola menej úspešná. Spartak síce prešiel v PEM cez Hibernians (2:2, 4:0), no stopku mu vystavil žreb po odvete v Istanbule proti Galatasaray (1:1, 1:1). Aj titul majstra získal Slovan a druhá Trnava sa rozlúčila s trénerom Jánom Huckom.

Pamätnými zostali pre Hucka aj dva zimné zájazdy do Ameriky. Prvý do Kostariky, Guatemaly, Venezuely, Peru a Argentíny, druhý do Mexika, Peru, Kolumbie a Venezuely. Na oboch zájazdoch odohral Spartak, pod vedením trénera Jána Hucka, po 9 stretnutí.

Tréner Ján Hucko, ktorého syn Ivan hrával za Spartak a viedol ho aj ako tréner, sa trvale zapísal do histórie trnavského futbalu.

Česť jeho pamiatke!