Viac ako 50 tisíc eur vyzbierali fanúšikovia Spartaka počas prvej vlny pandémie na jar tohto roka, keď bola na dlhé týždne nútene prerušená liga a kluby prišli o všetky svoje príjmy. Nezištným gestom tak pomohli svojím príspevkom klubu v najťažších chvíľach.

Situácia sa po polroku, bohužiaľ, opakuje znova a z fanúšikovskej iniciatívy sa opäť organizuje zbierka na transparentný účet SK5709000000005169578281. Cieľom je virtuálne vypredať štadión Antona Malatinského. Cena fiktívnej vstupenky je 9 eur, no vklad je dobrovoľný.

„V prvom rade ďakujem každému, kto prispeje zo svojich prostriedkov v tomto neľahkom období. Nechceme sa stále doprosovať nejakých kompenzácií, je to nedôstojné, no situáciu, v ktorej sa nachádzame sme nezavinili. Chceli by sme normálne fungovať a boli by sme radšej, keby následky kompenzoval štát a nie fanúšikovia, ktorí majú isto svoje vlastné problémy. Teraz je navyše situácia ešte horšia, lebo na rozdiel od jari máme aj vyššie náklady, keďže v súťaži sa pokračuje,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.

Zbierky počas jari organizovali viaceré slovenské športové kluby, no do žiadnej z nich sa nezapojilo toľko fanúšikov, ako spartakovci, ktorí opäť dokázali, že svojou oddanosťou sú najvernejší. Dokazujú to opäť aj týmto gestom, za ktorý im patrí vďaka.