Okrúhle 70. narodeniny dnes oslavuje úspešný slovenský tréner a Trnavčan Dušan Radolský.

Ako futbalista obliekal dres Spartaka Trnava a Dukly Banská Bystrica, no uznanie si získal najmä ako tréner. Začal už ako mladý pri trnavskom doraste a postupne sa vypracoval na uznávaného trénera, ktorý viedol v deväťdesiatych rokoch viacero slovenských a českých celkov. Uznanie za prácu dosiahol okrem iného aj menovaním za trénera slovenskej dvadsaťjednotky. S ňou na domácich majstrovstvách Európy v roku 2000 zaknihoval úspech v podobe 4. miesta, keď sme v skupine dokázali zdolať a vyradiť silné Anglicko, či remizovať s neskorším víťazom z Talianska, ktorý mal vo svojom strede aj hviezdy ako Pirla alebo Gattusa. Vďaka tomuto úspechu sa Slováci prvýkrát a naposledy zúčastnili aj na Olympijských hrách v Sydney pred 20 rokmi.

Bol najlepším trénerom Slovenska v rokoch 1999 a 2000, no napriek nespornej zásluhe na úspechu slovenskej mládežníckej reprezentácie nepochopiteľne nedostal Dušan Radolský možnosť stať sa trénerom slovenského áčka. Viedol ho ako zaskakujúci tréner v jedinom zápase proti Poľsku.

Pokračoval ako tréner klubových tímov. Po Slovensku a Česku si dobré meno urobil najmä v Poľsku, kde trénoval postupne Grodzisk, Ruch Chorzow, Poloniu Varšava a Termalicu Nieciecza. S malým klubom Groclin Grodzick v roku 2005 vyhral Poľský pohár a prebojoval sa do pohárovej Európy, kde dokonca v Pohári UEFA vyradil Manchester City.

Od júla 2010 do marca 2011 bol hlavným trénerom trnavského Spartaka. Momentálne ešte pomáha svojimi skúsenosťami Slovenskému futbalovému zväzu a najnovšie je Členom čestnej rady Siene slávy slovenského futbalu.

Pán Radolský, blahoželáme!!!