Spartak Trnava má od dnešného dňa aj svoj esportový tím FC Spartak Trnava esports. Riaditeľ klubu Milan Cuninka dnes s predsedom esports klubu Petrom Blanárikom podpísali dohodu o spolupráci a už v najbližších dňoch nás bude v turnajoch reprezentovať trojica mladých hráčov.

„Chalani hrajú známu hru FIFA a už tento víkend sa uskutočnia medzinárodné majstrovstvá Slovenska. Na finálový turnaj medzi šestnásť najlepších sa prebojovali hneď dvaja naši hráči – Alex Antal a Marco Kalivoda. Pôvodne sa mal turnaj hrať v Nitre, ale kvôli korone sa odohrá online z domu. Od budúceho štvrtka by mala štartovať aj dlhodobá ligová súťaž a zápasy by mala vysielať aj televízia Orange šport. Ešte predtým by sme chceli odohrať priateľský zápas proti Slovanu. Ambíciu je, aby časom kopírovala futbalovú ligu,“ povedal predseda esports klubu Peter Blanárik.

Hráči sa potešili, že už pár dní môžu trénovať na novej edícii hry FIFA 21, čomu podľa vlastných slov venujú aj 5-6 hodín denne.

„Uvedomujeme si narastajúcu popularitu elektronického športu a rozhodli sme sa spojiť náš futbalový klub s esportovým tímom. Vidíme tam istý potenciál, hoci prioritou pre nás stále ostáva šport na trávniku. Aj mnohí naši futbalisti vo voľnom čase radi hrajú futbal na hernej konzole, je to obľúbená zábava najmä počas sústredení. Ktovie, možno počas hrania uvidia futbal aj z iného pohľadu a prinesie im to osoh i v reálnom zápase,“ povedal PR manažér Patrik Velšic.

FC Spartak Trnava esports budú na turnajoch reprezentovať.

Alexej Antal

Nickname: FCST_Alex

Vek: 19 rokov

Bydlisko: Trnava

Študent: MTF STU Trnava

Prvá FIFA: FIFA 2009

Najlepšie skóre vo WL: 26:4

Obľúbený zahraničný tím: FC Barcelona

Obľúbený hráč: Lionel Messi

Alex je aj aktívny futbalista, od svojich šiestich rokov stihol hrať za kluby ako Spartak Trnava, FC Nitra, ŠK Senec, Lokomotívu Trnava a naposledy v Púchove. Čo sa týka hry FIFA, na Slovensku patrí medzi špičku. Veľakrát si zmeral sily aj so zahraničnými esportovými reprezentantmi iných klubov, s ktorými hral viac ako vyrovnanú partiu. Na slovenských turnajoch vždy patrí medzi najväčších favoritov.

Marco Kalivoda

Nickname: FCST_Kali

Vek: 19 rokov

Bydlisko: Trnava

Študent: SOŠE Trnava

Prvá FIFA: FIFA 2007

Najlepšie skóre vo WL: 24:6

Obľúbený zahraničný tím: FC Barcelona

Obľúbený hráč: Lionel Messi

Marco hráva taktiež aktívne futbal od svojich siedmich rokov. Hre FIFA sa aktívne venuje už nejaký ten rok. Marco zaujal na turnaji v Trnave, keď niekoľkokrát po sebe nedal svojim súperom šancu. Vo FIFA je už skúseným a kvalitný hráčom, ktorému veľmi sedí aj režim KICK-OFF.

Boris Doka

Nickname: FCST_Doky

Vek: 20 rokov

Bydlisko: Trnava

Zamestnanie: Realitný maklér

Prvá FIFA: FIFA 2006, aktívnejšie od FIFA 2018

Najlepšie skóre vo WL: 18:10

Obľúbený zahraničný tím: Real Madrid

Obľúbený hráč: Lautaro Martinez

Boris skúšal svoju futbalovú kariéru ako brankár v Spartaku Trnava do svojich jedenástich rokov. Hre FIFA sa aktívnejšie venuje približne len 2 roky, avšak neraz vedel svojimi výkonmi mnohých na turnaji prekvapiť. Je známy tým, že ak ho niečo skutočne baví, tak sa tomu vie oddať naplno. Z toho dôvodu dostal aj šancu v našom tíme, pretože sa chce, a aj bude neustále zlepšovať.