Do známeho prostredia sa po tri a pol roku vracia Martin Mikovič. Odchovanec trnavského Spartaka ukončil svoje pôsobenie v poľskom klube Termalica Nieciecza a rozhodol sa pre návrat. V Spartaku od roku 2010 odohral šesť a pol sezóny. Počas tohto obdobia odohral úctyhodných 23 zápasov v pohárovej Európe, kde osemkrát skóroval. Pamätný je najmä jeho gól v Bukurešti, ktorým Spartak vyhral na pôde Steauy 1:0. Rodák z Trnavy, bojovník a srdciar končil svoje pôsobenie v Spartaku s kapitánskou páskou na rukáve.

„Posledné dva týždne sa to trocha naťahovalo, tu aj v Poľsku, ale som rád, že je to už definitívne a môžem všetko z hlavy vypustiť a sústrediť sa iba na Spartak. Počas môjho poľského angažmánu som sa posunul ako človek, stretol som tam veľa kamarátov. Prišla však konkrétna ponuka od Trnavy, a hoci boli v hre aj iné možnosti, nebolo nad čím váhať. Spartak bola pre mňa najlepšia voľba,“ povedal po podpise dvojročného kontraktu 29-ročný Mikovič.

Od jeho posledného zápasu v Trnave už uplynulo dosť času a kabína Spartaka sa zmenila. So zoznamovaním sa však problém nemá. „Z mojej éry je tu Ľuboš Kamenár, Dobo Rusov a Jano Vlasko. S Bukatom a Gričom sa poznám z ihriska a ostatných veľmi rýchlo spoznám, s tým som nikdy nemal problém.“V Trnave si Mikoviča pamätajú ako neúnavného bojovníka a ofenzívnymi chúťkami. Tréner Šarmír s ním však počíta skôr na ľavú stranu obrany, kde sa udomácnil už v Poľsku. „Do Poľska som prišiel ako útočník alebo krajný záložník, no tréneri postupne zo mňa urobili ľavého obrancu. Ak mám pravdu povedať, tak ten post mi sedí a cítim sa tam výborne. Na krídle som spolupracoval dva roky s ďalším Slovákom Romanom Gergelom a išlo nám to výborne. Je však na trénerovi kde ma využije.“

Ako rodený Trnavčan bude stretávať fanúšikov na ulici po celý život, čo má svoje výhody aj nevýhody, najmä po zbabranom zápase. Predchádzajúce roky ho však naučili ako sa s kritikou vyrovnať. „V Trnave sa vždy nájdu kritici, ale s tým som nikdy nemal problém ani keď som bol mladší. Keď budem hrať dobre, budú ma mať radi, keď nebudem hrať dobre, dajú mi to zožrať. V tomto mám trocha výhodu, že viem aké je trnavské prostredie a ako sa proti tomu obrniť.“ V Spartaku chce zasa hrávať pred očami svojich najbližších a svojim výkonmi ich nesklamať. „Viem aké ambície má klub, myslím, že máme svoju kvalitu. Nechcem sklamať ľudí, rodinu, frajerku, priateľov a hrať bez stresu. Verím, že táto sezóna môže byť zaujímavá,“ dodal Martin Mikovič s tým, že sa chce s Jakubom Gričom dohodnúť, či by mu neprenechal jeho obľúbenú osmičku na drese.