AS Trenčín U19 0:2 (0:0) FC Spartak Trnava U19

Prvé kolo nadchádzajúcej sezóny odohrali najstarší dorastenci v Trenčianskych Stankovciach proti Trenčínu. Po bezgólovom prvom polčase sa zachoval ako správny kapitán Michael Ďurina, ktorý otváracím gólom stretnutia nakopol svojich spoluhráčov za výhrou 2:0.

FCST U19: Vasiľ – Sekera, Boledovič, Ujlaky, Ďurina (C) – Baláž (68. Karhan), Klačman, Domik (86. Foltýn) – Kotlár (76. Jendrek), Majkút (68. Sabol), Kudlička (76. Čiernik)

Góly: Ďurina 47., Domik 61.

ŽK: Baláž, Ďurina

Michal Gašparík: „Počas celého zápasu sa nám darilo eliminovať silu Trenčína. Dobre sme vykrývali nebezpečné priestory a zdvojovali tam, kde to bolo potrebné. Súper v podstate ani nemal vyloženú gólovú šancu. Nám v prvej polovici nevychádzala prechodová fáza a bola z chalanov cítiť nervozita. Postupne sme začali byť nebezpečnejší a už do polčasu sme si zaslúžili aspoň o jeden gól vyhrávať. To, čo sa nám nepodarilo v prvom polčase, sa nám podarilo na začiatku druhého a otvorili sme stav zápasu v náš prospech. To chalanov ešte viac zomklo a naštartovalo k výbornému výkonu. Ak by sme mali o niečo viac šťastia, tak sme si mohli odniesť aj vyššie víťazstvo.“

FC Spartak Trnava U17 0:0 AS Trenčín U17

Vzhľadom na to, že starší dorast hral vonku, obidva mladšie tímy odohrali svoje zápasy na domácej pôde. V zápase prostredných dorastencov diváci gól nevideli, a preto sa tímy rozlúčili po bezgólovej remíze 0:0.

FCST U17: Amrich – Ferenčík, Šarmír (61. Kucharík), Blaško, Rusnák – Šimek (C), Žitný (90. Gulán), Macho, Lenharčík (61. Kurej), Kusý (46. Goleňa), Repa

Roman Hudec: „Odohrali sme fyzicky veľmi náročný zápas. Súper bol od úvodu veľmi aktívny, dôrazný a kvalitný v hre jeden proti jednému. V zápase sme chceli organizovane zatvoriť strednú zónu a po zisku vyhľadávať brejkové situácie. V zápase sa vyskytlo veľa nepresností a málo repressingu. Toto budeme chcieť odstrániť do ďalších zápasov. Potešil nás vstup do druhého polčasu a morálno-vôľové vlastnosti hráčov do konca zápasu.“

FC Spartak Trnava U16 3:0 (1:0) AS Trenčín U16

Ani do tretice mladí Trnavčania gól neinkasovali a čo viac, strelili hneď tri. V úvodnom kole si preto poradili so súperom z Trenčína rozdielom triedy. V zápase potvrdili dobrú streleckú formu z prípravy autori všetkých troch gólov – Dadík, Bilčík a Kostolný.

FCST U16: Grúber – Ďateľ, Šoóš, Rýzek, Šebek (41. Hodúr) – Horník, Stano (C), Bilčík – Kostolný (67. Kysucký), Dadík (56. Író), Jelinek (30. Haberl)

Góly: Dadík 23. z 11m, Bilčík 52., Kostolný 55.

ŽK: Ďateľ

Peter Gaži: „Myslím, že víťazstvo je absolútne zaslúžené, súpera sme počas celého zápasu nepustili do vyloženej gólovej príležitosti, hrozil len zo striel z väčších vzdialeností, s ktorými náš výborný brankár nemal problém. Naopak, my sme ešte ďalšie tri veľké príležistosti nevyužili. Pre zaujímavosť, od prechodu na veľké ihrisko, čiže od kategórie U13, odohral ročník 2005 s Trenčínom 6 zápasov, s bilanciou 6 prehier a s negatívnym skóre 2:26. Som rád, že túto nepriaznivú bilanciu sme dokázali prelomiť a verím, že do budúcna budeme v takýchto zápasoch ešte sebavedomejší. Od najbližšieho tréningu musíme znova pracovať na 100%, lebo vieme, že vo všetkých zložkách športového tréningu máme ešte nedostatky, ktoré potrebujeme optimalizovať.“

Druhé kolo odohrajú dorastenci proti rovesníkom z Podbrezovej. Najstaršia kategória bude hrať doma na Slávii, konkrétne v sobotu o 11:00. V rovnakom čase, akurát na ihrisku súpera, bude hrať dorast U17. Najmladší dorastenci odohrajú svoj zápas poslední, teda o 13:15.