Tretí a zároveň posledný prípravný zápas pred štartom novej sezóny odohrali v moravských Rakviciach spartakovci proti tradičnému súperovi z Olomouca. Duel sa skončil zmierlivo, keď na konečných 1:1 vyrovnával Pačinda z penalty, čím prerušil sériu piatich nepremenených pokutových kopov v rade (po dva Mitrea a Vukojevič v lige, jeden nedal Tešija v príprave. Tréner Šarmír tak možno našiel exekútora najideálnejších štandardných situácií.

Sigma Olomouc – Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Gól Trnavy: 82. Pačinda (z 11 m)

Trnava: Rusov (46. Kamenár) – Mihál (65. Kóša), Anthony, Václav – Cabral (65. Jónsson), Jakúbek (46. Benovič), Grič, Bukata, Yao (70. Johnson) – Pačinda (85. Jakúbek), Olejník (46. Mihálek).

V základnej zostave dostali príležitosť šiesti noví hráči plus navrátilec z hosťovania Jakúbek, ktorý na poslednú chvíľu nahradil Vlaska. Toho do zápasu nepustila alergia. Zranenie vyradilo z možnosti hrať aj Turňu, Godinha aj Yusufa, ktorý navyše nebude pre červenú kartu z baráže proti Ružomberku môcť hrať ani v úvode novej sezóny. Trojica tínedžerov Tumma, Hambálek a Gembický zasa vypomohli v druholigovej premiére Petržalke. V druhom polčase si premiéru odkrútil aj Islanďan Jónsson.

V prvom polčase sa hral opatrný futbal s miernou územnou prevahou Olomouca, ale bez väčších gólových šancí na oboch stranách. Po bezgólovom polčase obaja tréneri premiešali zostavami a bolo viac vzruchu pred oboma bránami. Ako prví sa tešili hostia, keď v 57. min zachytili rozohrávku do protiútoku a zo šance Spartaka bol gól v Kamenárovej bránke.

Záver zápasu patril Trnave. Najskôr v 82. min Mihálek v šanci šikovne obišiel aj brankára, ktorý ho fauloval tesne predtým ako by pohodlne zasunul loptu do prázdnej bránky. Z nariadeného pokutového kopu Pačinda bezpečne vyrovnal skóre. Trnava mohla aj vyhrať, no Grič sám pred brankárom zle trafil loptu a po Pačindovom centri Václav hlavičkoval iba do tyčky.

Marián Šarmír (tréner Spartaka): „Z môjho pohľadu nemám ani veľmi čo hodnotiť, lebo prvý polčas sme hrali veľmi zle. Súper nás prevýšil, všade sme boli neskoro, Olomouc bol rýchlejší, dynamickejší, kým my sme pôsobili veľmi unaveným dojmom. Aj keď sme sa po dlhej dobe dostali k lopte, vzápätí sme ju stratili a stálo nás veľmi veľa síl, kým sme ju opäť získali. Druhý polčas po zmene rozostavenia to už bolo o niečo lepšie, ale stále to malo veľmi ďaleko od toho, čo by sa mne páčilo. S výkonom som nebol spokojný.“

Najbližšie už Spartak čaká 8. augusta prvý ligový zápas v Michalovciach. Doma sa predstavia o tri dni neskôr, v utorok proti Ružomberku.