V nasledujúcej sezóne sa budeme musieť zaobísť bez útočníka Alexa Sobczkyka. Napriek tomu, že má platnú zmluvu s klubom, prejavil záujem odísť. Spartak napokon po džentlmenskej dohode pristúpil na predčasné ukončenie kontraktu a Alex sa stal voľným hráčom.

Sobczyk prišiel do klubu pred uplynulou sezónou, v ktorej odohral 26 zápasov a osemkrát skóroval. Tri duely absolvoval aj v predkolách Európskej ligy a ďalšie tri v Slovnaft cupe. „Pre mňa osobne to bola veľmi dobrá sezóna a nikdy nezabudnem na podporu od fanúšikov. Som veľmi vďačný Spartaku za to, že mi dal šancu a považujem ho za dôležitý krok vo svojej kariére. Stal som sa tu najlepším strelcom a nechávam tu svoje srdce. Navždy budem spomínať na nezabudnuteľné momenty v Európskej lige. Prehrali sme prvý zápas s Radnikom 0:2, v odvete som hneď v 7. minúte skóroval a nakoniec sme sa prebojovali do ďalšieho kola,“ povedal 23-ročný Rakúšan s poľskými koreňmi. Podľa vlastných slov ešte nevie, kde bude hrať v nasledujúcej sezóne a nechce nič uponáhľať.

„V tejto chvíli si chcem odpočinúť a zotaviť sa po náročnej sezóne, aj po období, ktoré ovplyvnila korona. Mám ponuky z nejakých klubov a chcem si zodpovedne vybrať ďalšie pôsobisko podľa toho, čo budem považovať za najlepší krok v mojej ďalšej kariére. Na záver by som ešte raz chcel poďakovať klubu a fanúšikom. Navždy ostanú v mojom srdci!“

Sobczyk bol po Eghovi a Yilmazovi tretím Rakúšanom v rade, ktorý bol najlepším strelcom Spartaka. „Alexovi ďakujeme za jeho služby a prajeme mu veľa šťastia v ďalšom pôsobisku. Rozhodli sme sa, že mu nebudeme robiť prieky a napriek platnej zmluve sme sa priateľsky rozišli. Verím, že na ihrisku ho zastúpia iní futbalisti, ktorí dostanú šancu,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.