1. FC Slovácko U19 3:0 (2:0) FC Spartak Trnava U19

V krátkom časovom slede odohrala najstaršia dorastenecká kategória tretí prípravný zápas. Podobne ako v predošlých dvoch, aj tentokrát bol súper z Českej republiky. Vo víkendovom zápase, bohužiaľ, naši hráči ťahali za kratší koniec a prehrali rozdielom triedy 3:0. Už v stredu o 11:00 na Slávii odohrajú zverenci Michala Gašparíka generálku pred ligou. Súperom bude opäť tím z krajiny našich západných susedov, konkrétne Zlín.

FCST U19: Vasiľ – Sekera (Boledovič), Ujlaky, Rojka (Ševčík), Polák (Jendrek) – Jasovský (Klačman), Tvrdík (Karhan), Baláž (Domik) – Černák (Kotlár), Sabol (Majkút), Foltýn (Čiernik, Kudlička)

Michal Gašparík: „Dnes už bola cítiť na chalanoch únava po celom týždni, kde sme mali tri zápasy a k tomu kondičné tréningy. Súper bol živší, pohyblivejší a omnoho dôraznejší. Výsledok zodpovedá priebehu zápasu. Protivník nás takmer do ničoho nepúšťal a aktívnou hrou si vytváral šance. Pred nami je už iba generálka doma so Zlínom, na ktorú by sme chceli ísť odpočinutí a v plnej sile.“

1. FC Slovácko U17 2:4 (1:2) FC Spartak Trnava U17

Prostredná dorastenecká kategória mala doposiaľ rovnakých súperov ako U19, s výnimkou ich zápasu so Senicou. V treťom zápase s českým súperom si hráči U17 pripísali druhú výhru a smerujú tak za sebavedomým nástupom do ligy. Generálka je naplánovaná na stredu o 09:00 na Slávii. Súperom bude Domino Bratislava U19.

FCST U17: Kondé – Ferenčík, Šarmír, Blaško, Rusnák – Šimek, Macho, Žitný – Repa, Kurej, Lenharčík (Terlanda, Kumpán, Imre, Popelák, Goleňa, Kusý, Gulán, Malovec)

Góly: Lenharčík, Repa, Kusý, Kurej

Roman Hudec: „Úvod zápasu patril súperovi, ktorý bol viac na lopte ako my. Protivník bol veľmi aktívny pri vedení útoku a často si menil hráčske funkcie, čo nám spôsobovalo problémy. Po zlepšení priestorovej obrany v strednej zóne sme pôsobili kompaktnejšie a začali sme byť úspešní pri odoberaní lopty. Odohrali sme tretí ťažký zápas v priebehu týždňa. Teší nás zlepšená efektivita.“

FC Spartak Trnava U16 2:3 (0:2) SDM Domino Bratislava U17

Najmladší dorastenci odohrali svoj prípravný zápas na domácej pôde. V zápase hostili o rok starších hráčov Domina Bratislava. Už po úvodných minútach museli domáci doháňať nepriaznivý stav o 2 góly, čo sa im napokon nepodarilo a bola z toho prehra najtesnejším rozdielom.

FCST U16: Grúber (Bodo) – Šebek, Sklenár (Hodúr, Krchnár), Šoóš, Ďateľ (Durdy) – Stano (Kysucký), Horník (Ilavský), Kostolný (Kovár) – Bilčík (Haberl), Dadík (Mundok), Jelínek (Íro)

Góly: Dadík, Bilčík

Peter Gaži: „Už v úvode zápasu sme prehrávali 0:2. Prvý gól bol inkasovaný po chybe v bránení štandardnej situácie, druhý po chybe v zakladaní útoku. Následne som videl, ako hráči reagujú na nepriaznivý stav a mohol som spoznať družstvo aj za takejto situácie. Súper zvolil bránenie v inej zóne ihriska, ako naši doterajší oponenti, čo nám robilo problém pri vedení útokov. Na tomto musíme pracovať v tréningovom procese. V druhom polčase po zmene rozostavenia v útočnej fáze naša hra vyzerala lepšie. Hráči sa snažili otočiť výsledok v náš prospech, škoda nevyužitých príležitostí.“