FC Spartak Trnava U19 4:4 (1:0) SK Sigma Olomouc U19

Starší dorastenci pokračovali v stredu v nabitom zápasovom kalendári. Po Brne sa predstavili proti ďalšiemu českému súperovi. Tentokrát do Trnavy pricestovali hráči z Olomouca a bol z toho atypický futbalový výsledok 4:4.

FCST U19 1. polčas: Korčuška – Boledovič, Ujlaky, Ďurina, Jendrek – Klačman, Domík, Kudlička – Majkút, Kotlár, Olejník

2. polčas: Vasiľ – Sabol, Ševčík, Rojka, Polák – Karhan, Jasovský, Tvrdík – Foltýn, Gembický, Čiernik

Góly: 2x Gembický, Majkút, Tvrdík

Michal Gašparík: „Dnes to bol ofenzívne ladený zápas z obidvoch strán. Slušný výkon z našej strany v prvom polčase bol odmenený gólom a ustáli sme to aj vzadu. Prvému polčasu by ešte viac svedčala vyššia efektivita. Tá bola v druhom polčase, ale defenzíva bola žalostná, aj keď treba povedať, že obrana hrala v improvizovanom zložení. Celkovo hodnotím tento zápas pozitívne, pretože tam bolo vidieť množstvo pekných futbalových kombinácií a výkony hráčov boli kvalitné.“

FC Spartak Trnava U17 5:1 (3:0) SK Sigma Olomouc U17

Proti Olomoucu hrali aj futbalisti z kategórie U17. Tí už po polčase vyhrávali rozdielom triedy a po zvyšok zápasu si pohodlné vedenie nenechali ujsť.

FCST U17: Amrich (Kondé) – Ferenčík, Šarmír, Blaško, Rusnák – Šimek, Macho, Kucharík – Repa, Goleňa, Lenharčík (Terlanda, Kumpán, Imre, Popelák, Žitný, Kurej)

Góly: 2x Lenharčík, Kucharík, Repa, Macho

Roman Hudec: „Úvod zápasu patril súperovi, kedy mali lepšiu ponukovú činnosť a držanie lopty. V úvode sme boli veľmi netrpezliví a ľahko sme strácali lopty. Po góle sme sa dostali viac do medzihry a zlepšili sme pohyb. Taktiež vyžadujeme od hráčov priamočiarosť, ak je otvorená polovica súpera a sme radi, že sme sa presadili viackrát po rýchlom prechode do útoku. Teší nás zlepšená efektivita a zodpovedná organizácia v defenzíve. Odohrali sme dobrý behavý zápas s kvalitným súperom.“