FC Zbrojovka Brno U19 4:1 (1:1) FC Spartak Trnava U19

V sobotu vycestovali spoločne kategórie U19 a U17 na prípravné zápasy do Českej republiky, kde nastúpili proti domácemu Brnu. V zápase starších dorastencov bol síce stav po polčase nerozhodný, avšak domáci ukázali vyššiu kvalitu a duel napokon dokázali vyhrať rozdielom triedy. Čiernou škvrnou tohto zápasu je nešťastné zranenie Patrika Guľašu počas rozcvičky.

FCST U19: Žbodák – Polák (Sabol), Ujlaky (Rojka), Ďurina (Húževka), Jendrek – Klačman, Ševčík, Domík (Jasovský) – Čiernik, Foltýn (Tvrdík), Majkút (Černák)

Góly: Ďurina

Michal Gašparík: „Brno, ktoré patrí k špičke českého mládežníckeho futbalu, nám ukázalo level, na ktorý by sme sa chceli dostať aj my. Hlavne mladší hráči mohli pocítiť rýchlosť, agresivitu a kvalitu súpera. Na začiatku sa súper dostal do vedenia, keď sme absolútne nedohrali štandardnú situáciu. Nám sa podarilo vyrovnať zásluhou Ďurinu po priamom kope. V druhom polčase striedajúci hráči nezachytili tempo zápasu a súper nás začal prehrávať. Boli agresívnejší, dominantnejší a pridali aj pekné góly a zaslúžene vyhrali. Nás mrzí, že na predzápasovej rozcvičke si nešťastne bez cudzieho zavinenia zlomil nohu Patrik Guľaša a prajeme mu čo najrýchlejší návrat na trávniky. “

FC Zbrojovka Brno U17 2:1 (1:1) FC Spartak Trnava U17

Aj v druhom zápase našich futbalistov proti Zbrojovke Brno bol polčas 1:1. V tomto prípade sa hral o niečo vyrovnanejší zápas, dôsledkom čoho je aj tesnejší výsledok. Aj napriek nešťastnej prehre sa Trnavčania nemajú za čo hanbiť, dôkazom toho je aj spokojnosť trnavského trénera.

FCST U17: Kondé (Amrich) – Žitný, Terlanda, Rusnák, Blaško, Šarmír, Macho, Šimek, Goleňa, Lenharčík, Kurej (Kucharík, Kumpán, Imre, Popelák)

Góly: Lenharčík

Roman Hudec: „Po fyzicky náročnom týždni sme vstúpili do zápasu aktívne. Vytvorili sme si dostatočné množstvo streleckých príležitostí, ale výsledkom bol iba jeden strelený gól, s čím sme samozrejme nespokojní. Naopak, spokojní sme s výkonom, nakoľko sa v zápase ukázalo veľa transferu z tréningového procesu. Trochu nás mrzí výsledok, pretože sme dostali gól 3 minúty pred koncom po individuálnej chybe. Chalani si ale zaslúžia pochvalu za prístup a morálno-vôľové vlastnosti. Obojstranne veľmi dobrý mládežnícky zápas.“

FC Spartak Trnava U16 2:0 (1:0) FK Inter Bratislava U17

Najmladšia dorastenecká kategória odohrala svoj prípravný zápas na domácej pôde. Do Trnavy pricestovali o rok starší hráči bratislavského Interu. Aj v tomto prípade sa jednalo o vyrovnaný a náročný zápas, avšak s úspešnejším koncom pre červeno-čierne farby.

FCST U16: Bodo (Grúber) – Ďateľ, Hodúr (Šebek), Rýzek (Sklenár), Šoóš (Durdy) – Stano (Kysucký), Horník (Ilavský), Kostolný (Kovár) – Bilčík (Haberl), Dadík (Mundok), Jelínek (Íro)

Góly: Kostolný, Íro

Peter Gaži: „Proti o rok staršiemu súperovi sa odohral dobrý zápas vo vysokom tempe na oboch stranách. Z môjho pohľadu je spokojnosť hlavne s prvým polčasom, kde boli niektoré herné situácie veľmi dobre vyriešené. Teší ma, že sme po prvýkrát nedostali gól a takisto som spokojný aj so súčinnosťou celého družstva v obrannej fáze. Naopak v tej útočnej musíme zrýchliť činnosti s loptou, nakoľko očakávam, že v lige budeme ešte pod väčším časovým a priestorovým tlakom. Tretie víťazstvo po sebe nás motivuje do ďalšej práce v prípravnom období.“