FC Spartak Trnava U16 7:4 (2:2) MŠK Senec U17

Z dorasteneckých tímov cez víkend hrala len najmladšia kategória. Zverenci Petra Gažiho si poradili s o rok staršími druholigistami zo Senca. Za spomenutie určite stojí strelecké explodovanie Kristiána Dadíka. Ten rozvlnil sieť súpera až štyrikrát.

FCST U16: Lopašovský – Šebek, Hodúr (Chren), Sklenár (Kysucký), Šoóš – Stano (Ilavský), Horník (Blazsek), Kostolný (Kovár) – Bilčík (Haberl), Dadík (Mundok), Jelínek (Íro)

Góly: 4x Dadík, 2x Íro, Mundok

Peter Gaži: „Som rád, že aj druhý zápas po sebe sme vyhrali a opäť predviedli dobrý výkon. Ešte niektoré činnosti musíme vylepšiť, ale za krátky čas, čo som s mužstvom, vidím u hráčov progres. Pozitívom oproti minulým zápasom je, že všetci hráči, ktorí nastúpili do druhého polčasu, tiež ukázali kvalitu. V bráne dostal priestor Lopašovský z kategórie U15, ktorý odchytal 90’ proti až o dva roky staršiemu súperovi. Po tomto zápase dostali hráči 2 týždne voľno, počas ktorého si budú plniť individuálne plány zamerané aj na techniku. 06.07. začíname prípravu na novú sezónu.“

FC Spartak Trnava U15 5:2 (2:0) MŠK Senec U16

Proti rovnakému súperovi nastúpili aj najstarší žiaci. Tí taktiež nastúpili proti o rok starším hráčom. Aj v tomto prípade sa zrodila výhra o tri góly. Trnavčania viedli už 5:0, no hosťujúcemu tímu sa podarilo skorigovať dvoma presnými zásahmi.

FCST U15 1. polčas: Tanečka – Koreň, Paulen, Turoň, Čavojský, Karhan, Adamkovič, Trello, Benedikovič, Ostrovský, Moravčík

2. polčas: Hollósy – Bujzaš, Popluhár, Turoň, Suchoň, Nagy, Púchlo, Basár, Prikryl, Hrčka, Ostrovský

Góly: 2x Ostrovský, Nagy, Hrčka, Prikryl

Ivan Čulák: „Začiatok zápasu proti vekovo staršiemu a fyzicky silnejšiemu súperovi sme nezačali najlepšie a častokrát sme zbytočne strácali loptu. Po slabšom úvode sme prakticky celý prvý polčas dominovali a dokázali sme to pretaviť do dvoch gólov. Druhý polčas sme tak isto ukázali viacero veľmi pekných futbalových momentov, ktorými sme dosiahli priebežný výsledok 5:0. Za zmienku určite stojí nádherný gól Filipa Nagyho z 30-tich metrov. Mrzí ma, že sme trochu poľavili a v závere dostali 2 zbytočné góly. Veľmi ma teší rastúce herné sebavedomie väčšiny hráčov.

FKM Karlova Ves U13 5:2 (1:1) FC Spartak Trnava U13

Na zápas nastúpila aj kategória U13, ktorá spadá ešte medzi mladších žiakov. V tomto prípade sa trnavskému tímu nedarilo, keď sa síce strany menili za vyrovnaného stavu, no po konečnom hvizde sa tešili domáci.

FCST U13: Fehér – Balogh, Benkovský, Fojta, Hečko, Kollár, Krajčík, Molnár, Nagy, Polťák, Repáň, Slezák, Sobota, Števík, Terenkov, Tittel

Góly: 2x Polťák

Tomáš Kánik: „Zápas nám ukázal, na čom musíme popracovať, ak hrá súper organizovane a trpezlivo bez lopty. Na užšom ihrisku sme mali problém sa presadiť v prehustenom priestore či kombinačne, alebo individuálne, z čoho vyplývali straty lopty a následné protiútoky súpera. Pre hráčov bol zápas dobrou skúsenosťou a myslím si, že už budeme vedieť lepšie reagovať na takýto štýl hry súpera. Zlepšiť musíme variabilitu vedenia útočných akcií a nábehov ofenzívnych hráčov, pretože sme často hrali iba do šírky ihriska a chýbala nám kvalita pri kolmých prihrávkach. Nevyhnutná bude takisto pohotovejšia reakcia po strate lopty. Na začiatku druhého polčasu sme inkasovali rýchle góly a následne sme chceli zápas dobiehať, čo viedlo k ďalším nerozvážnym riešeniam herných situácií. Družstvo je po technickej stránke na potrebnej úrovni, keďže to bolo aj hlavným zameraním doterajšej prípravy. V nasledujúcej sezóne k tomu chceme pridať nadstavbu v podobe vyššej taktickej a psychickej pripravenosti.