Futbalisti Spartaka Trnava nabehli už do plnej prípravy v novom roku, no jednou milou udalosťou sa klub ešte vrátil v minulému roku, ktorý ukončil galavečerom Andel roka 2019. Po dvoch rokoch boli počas slávnostného aktu vyhlásení tí najlepší v práve skončenom roku.

Ako prvú sme spoznali laureátku Ceny Anky Belkovej pre najlepšiu futbalistku. Ňou sa po prvýkrát stala Lucia Izakovičová, ktorej cenu odovzdala symbolicky práve Anka Belková. Cena pre najlepšieho hráča do 19 rokov nesie meno po skvelom bývalom futbalistovi Miroslavovi Karhanovi, ktorý ju aj osobne odovzdal. Určená bola Ivanovi Mesíkovi, ktorý sa už v takomto mladom veku dokázal prebojovať do základnej zostavy v áčku, no vzhľadom na to, že bol s reprezentačnou dvadsťjednotkou na sústredení, nemohol sa zúčastniť osobne.

Obe predchádzajúce ankety boli trénerské, no v tých ďalších už rozhodovali fanúšikovia. Tí aj určili poradie v súťaži o najkrajší gól roka. Cena Jozefa Adamca za najkrajší gól napokon putovala z rúk vicemajstra sveta Jozefa Štibrányiho Erikovi Grendelovi, za strelu z priameho kopu do siete Serede ešte z minulej sezóny. „Mne sa páčili aj iné góly, ale rešpektujem rozhodnutie fanúšikov a ďakujem im. Mňa len mrzí, že ten gól nám nakoniec nepomohol k postupu do prvej šestky, verím, že v tejto sezóne budeme úspešnejší,“ povedal Grendel, ktorý si zakrátko svoje vystúpenie na pódium zopakoval.

Na rad totiž prišla hlavná cena pre najlepšieho futbalistu Spartaka Trnava za uplynulý rok, ktorá nesie meno Ladislava Kunu a v nej skončil Grendel na treťom mieste. Cenu prevzal z rúk päťnásobného majstra Československa Alojza Fandela. Na druhom mieste skončil Emir Halilovič, ktorú už medzitým prestúpil do tureckého Bolusporu a fanúšikov pozdravil aspoň prostredníctvom videa. „Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí mi dali hlas a podporujú náš klub. Spartaku budem stále držať palce a sledovať ho. Navždy ostane v mojom srdci.“

Absolútnym víťazom sa podľa rozhodnutia fanúšikov stal brankár Dobrivoj Rusov. Odchovanec Spartaka sa vrátil do klubu po trojročnom pôsobení v Poľsku. Ako jeden z mála odohral za Spartak celý minulý rok a podieľal sa na víťazstve v Slovnaft Cupe. „Moje víťazstvo v ankete ma prekvapilo. Brankári majú takú špecifickú pozíciu v klube. V niečom to majú možno ľahšie, v iných veciach zasa náročnejšie. Ja by som chcel poďakovať najmä mojim spoluhráčom, lebo bez nich by som tu nestál. Všetky úspechy sú vo futbale dielom kolektívu. Verím, že čoskoro sa dočkáme ďalších,“ povedal čerstvý laureát Ceny Ladislava Kunu.

V samom závere ešte Spartak Trnava uviedol do klubovej Siene slávy ďalšie dve legendy. K štvorici Anton Malatinský, Imrich Stacho, Stanislav Jarábek a Valér Švec pribudli nezabudnuteľní Ladislav Kuna a Jozef Adamec.

O dobrú náladu sa počas slávnostného aktu starala speváčky z dua Ukitas, svoje umenie predviedla aj majsterka sveta vo freestyle Lucia Kevická a viacerí prítomní futbalisti si vyskúšali aj úlohy manekýnov a predviedli sa v modeloch značky Alpha Industries