Hala Družba hostila cez víkend ďalší turnaj. Tentokrát si tu zmerali sily hráči kategórie najstaršej prípravky U11. Turnaju sa zúčastnili tímy z celého Slovenska a nechýbal ani zahraničný súper. V skupine A, kde sa nachádzala aj Trnava, boli hráči FC Petržalky, CFT Academy a maďarského ETO Györ. V druhej skupine bojovali o postup ŠK Slovan Bratislava, AS Trenčín, Janočko Academy a Senec football Academy.

Turnaj sa niesol v príjemnej atmosfére, čo je pri prípravke viac než dôležité. Tomáš Prisztács ohodnotil turnaj nasledovne: „Zápasy boli nesmierne vyrovnané a dovolím si tvrdiť, že na turnaji nebolo slabé družstvo. Účastníci sa prezentovali rýchlou dynamickou hrou vo vysokom nasadení. Každý chcel byť úspešný a jesennú časť sezóny ukončiť víťazstvom.

Výber Spartaka Trnava postúpil do nadstavbovej časti po vysokej výhre s Petržalkou. „Do turnaja sme vstúpili s vysokou sústredenosťou a jasným cieľom. To sme aj v prvom zápase dokázali potvrdiť na palubovke a FC Petržalku sme porazili vysoko 7:2.“

V konečnom dôsledku o postupe Trnavy do ďalšej časti rozhodol zápas s CFT Academy. Druhý skupinový zápas sa od prvej minúty nevyvíjal podľa našich predstáv, keď sme museli doháňať výsledok 0:2. Chlapci však ukázali, že sa nevzdávajú ani v neľahkej situácii a stále sa snažia hrať svoju hru. Podarilo sa nám CFT Academy dostať pod tlak a dorovnať výsledok na 2:2, pričom sme mohli zápas dotiahnuť až do výherného konca, žiaľ aj po polovici sezóny trpíme v efektivite.

V záverečnom zápase skupiny okúsili spartakovci aj trpkú chuť prehry, keď nestačili na maďarského súpera.Posledný skupinový zápas proti Maďarskému ETO FC Györ, spĺňal najvyššie kritéria a hralo sa zo strany na stranu. ETO sa prezentovalo priamočiarym futbalom pričom my sme chceli dominovať na lopte a presadzovať sa našou individuálnou činnosťou. Zápas napokon vyhral tesným výsledkom maďarský ETO FC Györ 4:3.

Chlieb sa začal lámať v nadstavbovej časti, kde si Trnavčania dokázali poradiť s najväčším sokom vôbec. Zápas medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava skončil 2:3. V nadstavbovej časti sme sa stretli s naším obľúbeným súperom ŠK Slovan Bratislava. Zápas bol plný emócií a dopomohli tomu aj rodičia, ktorí počas celého zápasu podporovali svoje družstvo z tribúny. Zápas sme zvládli 3:2 a mohli sme sa tešiť z postupu do finále.

Vo finále čakal našich hráčov ďalší súper zo západu našej krajiny. Tentokrát sa im postavili hráči AS Trenčín, ktorých zdolali bez väčších ťažkostí 3:0. „Vo finále sme nenechali nič na náhodu a od prvej sekundy sme chceli strhnúť vedenie na našu stranu. Trenčanov sme nepustili do zápasu a našej suverenite chýbala azda len úspešnosť v zakončení. Chlapci ukázali veľké srdce a navzájom sa povzbudzovali s tým, že tento zápas proste musíme zvládnuť. Napokon sa uhral výborný výsledok 3:0 a chlapci sa zaslúžene tešili z víťazstva na domácom podujatí.“

Okrem celkového triumfu putovalo na konto Trnavy aj jedno individuálne ocenenie. Cenu fair-play si domov odniesol Jakub Mišo.