Dobrivoj Rusov do úvodného semifinále proti Senici nezasiahne, keďže ho stále trápi zranené rameno. Dochytal s ním záver stretnutia v Košiciach.

Zranenie prišlo v závere duelu, keď futbalistom Košíc takmer vyšiel ojedinelý brejk. Rusov umne vybehol a hodil sa pod nohy domáceho hráča, čím zabránil lepšiemu zakončeniu. V ramene si natrhol šľachu, ktorá ho odstavila na niekoľko týždňov. Do štrnástich dní by sa mal vrátiť k plnému tréningu.

„Ľudia to možno brali tak, že sme sa trápili s treťoligistom. Kto sa vyzná, vie, že Košice založili nový klub a disponujú kvalitou na druhú ligu alebo aspoň jej hornú časť. Proti nám to potvrdili. Pomohlo im trochu aj ihrisko. Vypracovali sme si niekoľko šancí, no nedokázali ich premeniť. Na druhej strane, je pozitívne, že nejaké boli. Ktovie, ak by sme premenili v úvode druhého dejstva penaltu, možno by to otvorili a pridáme druhý či tretí presný zásah. Klobúk dole pred Košicami, ako hrali. Chvalabohu, v penaltovom rozstrele stálo na našej strane šťastie. Veľmi sme sa chceli prebojovať do semifinále,“ uviedol Dobrivoj Rusov.

Dvadsaťšesťročný strážca svätyne andelov sa blysol dvomi úspešnými zákrokmi proti exekútorom Košíc. Boli to však nervy až do konca. Pri rozhodujúcej penalte Miesenbocka sa otočil chrbtom a spolu s priaznivcami Spartaka veril, že bude oslavovať. Oslavoval.

„Na penalty sa vždy teším. Mám ich rád. Snažím sa nabádať i chalanov, aby po tréningu niekoľko zahrávali. V konečnom dôsledku ide o lotériu, či trafíte stranu alebo nie. S trénerom Kameschom sme sa na ne nemohli pripraviť, pretože nebol dostupný materiál. V danom momente som sa tak musel rozhodnúť. Teším sa, že to vyšlo. Priznám sa, že v tréningu mávam aj takú sériu, že päť z piatich netrafím stranu, vtedy sa mi chalani smejú. Na východe Slovenska som trafil štyri a dve nie. Dôležité je, že sme postúpili. Bola to obrovská úľava,“ priznal s odstupom času Rusov.

V brankárskom kolektíve panuje, už tradične, výborná atmosféra. Tréner Kamesch má okolo seba kvalitných brankárov, ktorých v zimnom prestupovom období doplnil skúsený Petr Bolek.

„Peťo je kvalitný brankár a strašne dobrý človek do partie (úsmev). Pomáha mi. Vidím, že mi úprimne praje. Keď chytá, rovnako úprimne mu držím palce aj ja. Je tu s nami tiež Domino Takáč. Pre mňa budúci ligový brankár. V tréningoch vyzerá výborne. Mám z neho radosť. Každým dňom je lepší. Vnímajú to chalani. Tvrdo pracujeme, aby sa na nás mohli spoľahnúť,“ pokračuje bývalý brankár poľských Gliwíc.

Odchovanec Spartaka si stredajšie stretnutie pozrie opäť iba z tribúny. Zranené rameno si dáva pomaly dokopy. Andeli privítajú doma Senicu.

„Môžem otvorene povedať, že sme si ju priali. Nemusíme cestovať do Michaloviec a Žilinu, čo je jasne najkvalitnejší celok, sme nechceli. Teraz záleží na nás, aby sme boli dobre pripravení. Dáme do toho všetko. Túžba po finále je veľká. Verím, že sa šťastie prikloní na našu stranu a vyjde to. Bolo by to skvelé,“ uzavrel Dobrivoj Rusov.

Vstupenky sú dostupné online na www.cityarena.maxiticket.sk, vo fanshope alebo od 15.00 hod v pokladni štadióna. Permanentky a balíkové lístky na Slovnaft Cup platia. Pred súbojom sa fanúšikovia môžu pozdraviť so strojcom majstrovského úspechu – Nestorom El Maestrom aj jeho bratom (asistentom) Nikonom El Maestrom. Od 16.30 hod majú pripravenú pred fanshopom autogramiádu. Duel má výkop o 18.00 hod.