Zverenci Mariána Šarmíra inkasovali v prvom polčase tri góly. Až v závere stretnutiach znižoval na konečných 4:1 Filip Tomovič.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí už v siedmej minúte viedli po góle Šestáka. V úvodnom dejstve sa spartakovci len zriedka dostali k bráne svojho súpera. Popradčania využili každé zaváhanie. V 24. minúte viedli o dva góly, presadil sa Palša. O tri minúty neskôr pridal tretí presný zásah Bilas. Do kabín tak odchádzali veselšie hráči Popradu. Po zmene strán videli diváci iba dva góly, v 65. minúte sa tešil z druhého v zápase Šesták a konečný rezultát uzavrel v nadstavenom čase z penalty Tomovič.

Červeno-čírni majú pred sebou neľahkú úlohu, ktorá na nich čaká už o týždeň. Odveta sa hrá 10.6. v Červeníku od 17.00 hod.

FK Poprad - Spartak juniori
Góly: 7. Šesták, 24. Palša, 27. Bilas, 65. Šesták - 90. Tomovič (11 m)
Žlté karty: 36. Daško, 42. Maťaš, 44. Kukoľ, 90. Malec - 11. Otrísal, 26. Jirka, 76. Cíferský
SPARTAK: Vantruba - Otrísal, Cíferský, Oravec, Horník - Tomovič (C), Mihálik (75. Gombala), Magdolen - Jirka, Yilmaz (64. Bangai), Sedlák
Rozhodovali: Očenáš - Tomčík, Hrmo
Diváci: 1 452

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Prehrali sme si to sami. Zo štyroch gólov padli tri po našich hrubých chybách. Juniorka je však na to, aby sa mladí chlapci z poučili z chýb. Vidíte sami, dnes tu bolo 1 400 ľudí, bolo to o niečom inom. Hrá sa o veľa. Výsledok je krutý."

Filip Tomovič (kapitán Spartak juniori): "Nevyšiel nám vstup a rýchle góly nás položili. Domáci urobili všetko pre to, aby vyhrali. Do odvety si tak vypracovali dobrý výsledok. Boli agresívnejším tímom, herne si však myslím, že išlo o vyrovnaný zápas. Aj keď z našej strany to nebol ideálny výkon. Mali sme dve šance, ktoré, keby premeníme, výsledok je iný. Na keby sa nehrá. Chýbala nám väčšia túžba po víťazstve. Takéto súboje sú práve o tom. Určite sa nevzdáme. Dali sme gól a doma to môže byť ešte zaujímavé."