V posledný prestupový deň pre profesionálnych futbalistov sa Martin Mikovič dohodol na zmluve s poľským klubom Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

S aktuálne piatym tímom najvyššej poľskej súťaže podpísal trojročný kontrakt. Samotný hráč sa neraz vyjadril, že v 26 rokoch je najvyšší čas skúsiť niečo nové. Martina čakajú v stredu lekárske testy, po ktorých sa definitívne stane hráčom poľského mužstva.

"Vzhľadom k tomu, že sa Mikimu končí v lete zmluva, ktorú nechcel predĺžiť, sa vedenie klubu po komunikácii s trénermi rozhodli hráča uvoľniť. Rešpektujeme fakt, že pre náš klub odvádzal dlhodobo dobrú prácu. Termalica prejavila v posledný prestupový deň záujem o jeho okamžitý prestup," uviedol generálny manažér Pavel Hoftych.

V malom Ríme strávil Martin Mikovič celú kariéru, v červeno-čírnych farbách nastupoval od prípravky až po hlavné mužstvo. V posledných rokoch patril k lídrom tímu, o čom svedčí aj kapitánska páska na jeho ľavej ruke. V Termalice sa v kabíne stretne s piatimi slovenskými hráčmi - Davidom Gubom, Patrikom Mišákom, Samuelom Štefánikom, Romanom Gergelom a Daliborom Plevom. V mene klubu i fanúšikov ďakujeme Martinovi za všetko, čo odviedol pre Spartak a v novom pôsobisku mu želáme veľa úspechov. Bezprostredné reakcie hráča Vám prinesieme v najbližších dňoch.