Dvadsaťtriročný záložník má ako jediný v kabíne juniorky profesionálnu zmluvu. Výraznejšie sa tak priblížil k hlavnému mužstvu Spartaka Trnava.

V lete minulého roka sa po nevydarenom angažmáne v českom Třínci vrátil univerzálny záložník domov, do Spartaka Trnava.

"Vydržal som tam polroka, ani mi nenapadlo sa vrátiť do Česka. Nevyhovoval mi štýl futbalu, dokonca tréner so mnou počítal na kraj zálohy, čo nie je môj post. V Trnave som šťastný, verím, že sa nám bude dariť, chceme sa zachrániť," povedal Tomovič.

Po svojom návrate sa okamžite stal jedným zo základných pilierov stredu poľa mužstva Mariána Šarmíra. Z osemnástich zápasov vynechal iba jeden, keď si proti Žiline odpykával trest za päť žltých kariet. Strelecky bol nadmieru efektívny, veď súperovu sieť rozvlnil sedemkrát. Od najlepšieho strelca ho delili dva góly.

"Čo sa juniorky týka, myslím si, že máme za sebou vydarenú jeseň. Osobne sa taktiež nemôžem sťažovať, aj keď vždy to môže byť lepšie," pokračuje Filip Tomovič.

Jeho prínos pre hru si všimlo aj vedenie klubu z malého Ríma, ktoré mu ponúklo profesionálnu zmluvu. Trnave sa upísal na ďalší rok.

"Záujem ma veľmi potešil. Beriem to ako takú náplasť za to, že sa mi ešte nepodarilo prepracovať do áčka. Mám motiváciu navyše," dodal s úsmevom na tvári 23-ročný záložník.

Nielen Tomovič, ale celý tím juniorov má pred sebou náročnú misiu, obhájiť historicky najvyššie umiestnenie v druhej lige. Po jeseni zverencom Mariána Šarmíra patrí tretie miesto, ktoré im zaručuje miestenku v prvej šestici mužstiev. Červeno-čírni odohrajú na jar štyri stretnutia (Šamorín, Skalica, Pohronie a Nitra), po ktorých sa liga rozdelí na boj o postup, resp. zostup.

"Našim cieľom, samozrejme, zostáva postúpiť do prvej šestky. Následne si chceme užiť zápasy v skupine o postup. Verím, že budeme hrať dobrý futbal. Snáď mi to pôjde aj osobne, rád by som strelil opäť pár gólov a možno sa dočkám toho áčka," neskrýva túžby pred odvetnou časťou ligy Tomovič.

Andeli nechcú nechať nič na náhodu a už od prvého dňa zimnej prípravy zaberajú naplno. V priebehu dvoch mesiacov majú naplánovaných až deväť prípravných stretnutí.

"Oproti minuloročnej drine, ktorá bola prakticky vedená vojenským štýlom, očakávam teraz viac-menej hernú. Samozrejme, budeme behávať, ale určite nás čaká viac tréningových jednotiek s loptou," uviedol na záver Filip Tomovič.

Úvodný prípravný zápas odohrajú juniori 18.1. proti ViOnu Zlaté Moravce – Vráble. Výkop stretnutia je v Senci na umelej tráve naplánovaný o 12.00 hod.